#
Mehmet Akif Mahallesi Fatih Bulvarı Burcu Sokak No:28 Sultanbeyli/İstanbul 0552 276 10 95

Tüm Hizmetlerimiz

Ülkemizde yavru hayvan ölümlerinin çoğunu oluşturan sebeplerin viral kaynaklı olduğunu bilmek gerekir. Siz de değerli dostlarınızın 4-6 haftalıktan itibaren düzenli olarak aşılarını yaptırmayı unutmayın. Etkili ve düzenli bir aşılama programı uzun ve sağlıklı bir yaşamın ilk adımıdır.

Kedi ve köpeklerin beslenmesi denilince karın doyurma anlaşılmamalıdır. Yaşama payı için gerekli olan protein, enerji, vitamin ve mineraller yeterli ve dengeli bir şekilde alınmalıdır. Bunu sağlayabilmek için birçok araştırmadan geçen profesyonel mamalar yedirilmelidir. Kedi ve köpeklerin beslenmesinde yetersizlik, fazlalıklık, dengesizlik olduğunda, beslenmeden kaynaklanan karaciğer yağlanması, kısırlık, güç doğum, obezite, kalp yetersizliği, gelişme geriliği, raşitizm, pika (toprak, alçı gibi yemek olmayan maddeleri yeme), kaprofaji (dışkı yeme), egzema gibi hastalıklar görülebilmektedir. Kliniğimizde beslenme üzerine yaptığımız önerilerde kedi ve köpeğinizin yaşı, aktivitesi, ırk özellikleri, yukarıda bahsettiğimiz beslenme bozukluklarından kaynaklanan hastalıklar dikkatle değerlendirilip en uygun mama önerilmektedir.

Kısırlaştırmadan, kanser cerrahisine; ortopedik sorunlardan, göz cerrahisine ve daha karmaşık birçok cerrahi müdahaleye, her türlü operatif girişimin yapılabildiği Sultanbeyli Bulvar Veteriner Kliniğinde uzun yıllar tecrübeleri olan işinde uzman ekip tarafından en iyi şartlarda cerrahi tedavi seçeneği sağlanabilmektedir.

Kliniğimize getirilen bir hastaya doğru teşhisi koymak ve eksiksiz bir tedavi uygulayabilmek için üzerinde durduğumuz en önemli ve kritik nokta, tam ve doğru bir muayenenin yapılmasıdır. Doğru bir muayenenin çıkış noktası da yeterli ve eksiksiz bir anamnezdir. Bu doğrultuda hasta sahibinin verdiği bilgiler çok önemlidir. Veteriner Hekim, gözlemleri ve tecrübeleri doğrultusunda hasta sahibine doğru soruları sorarak, aldığı bilgiler ışığında muayenesini yaparak tanıya gider. Hasta sahibinin verdiği bilgiler ışığında, ilk olarak hayvanda gözlenen semptomlar değerlendirilerek, sonrasında ilgili probleme yönelik spesifik muayeneler yapılır.

Kliniğimizde; sezaryen, ovariohisterektomi, güç doğum müdahalesi, gebelik testleri ve ultrason, muayenesi, piyometra tedavisi ve operasyonu, doğum zamanı ve yavruların sağlık değerlendirmesi, eme tümörü operasyonu başarı ile yapılmaktadır.

Koruyucu hekimliğin temelini oluşturan konulardan biri de şüphesiz ki etkili bir aşılama programıdır. Yavru kedi ve köpekler doğdukları andan itibaren annelerinden kolostrum aracılığıyla maternal antikorlar almakta ve bu dönem içerisinde birçok hastalıktan korunmaktadırlar. Bahsedilen bu maternal antikorlar 45 – 55 günlük döneme kadar yavruları korumakta ve bu dönemden sonra vücutları savunmasız hale gelmektedir.

Kliniğimizde, her biri konusunda tecrübeli veteriner hekimler tarafından, modern teknolojinin sağladığı her türlü imkan kullanılarak hijyenik ve ferah bir ortamda her türlü teşhis ve tedavi hizmetleri sunulmaktadır. Evcilinizin profilaktik (hastalıktan koruyucu) tedavisinin yapılması ve Zoonoz (hayvanlardan insanlara geçebilen hastalıklar) hastalıklara karşı kendinizi ve sevdiklerinizi korumak için düzenli klinik ziyareti gereklidir. Veteriner ziyaretine giderken sağlık karnesini mutlaka yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

Temizlik ve sağlık açısından evde yaşayan dostlarımızıa yaz-kış, bahçede yaşayan dostlarımıza da yaz aylarında ihtiyaç doğrultusunda traş yapılması gerekmektedir. Bu traşlar ile onların rahatlamasını sağladığı gibi, deride oluşabilecek sıkıntılar önlemekte, sık ve uzun tüylerin arasında gelişebilecek zararlı bakterilerin önü kesilmiş olmaktadır.

Kedi veya köpeğinizin huzur içinde konaklayacağı odalarımızda minik dostlarımızın konforu için bağımsız havalandırma, ısıtma ve müzik sistemi bulunmaktadır. Kedilerle köpekler ayrı bölümlerde bulunmaktadır.

Kedi veya köpeklerin yurtdışına çıkış prosedürleri en fazla merak edilen hususlar arasında. Kedi ya da köpeğinizi yurtdışına çıkarmadan önce yerine getirmenizin şart olduğu bazı uygulamalar vardır. Her ülke için farklı kurallar olmakla birlikte Avrupa Birliği ülkeleri standart kuralları uygulamaktalar. Diğer ülkelerin yurtdışına pet transportundaki kurallarını öğrenmek için lütfen yolculuğunuzdan mümkün olduğu kadar önce gideceğiniz ülkenin büyükelçiliği ile temasa geçiniz.

Bize Nasıl Ulaşırsınız?

Bize Ulaşın!
0552 276 10 95

Adres
Mehmet Akif Mahallesi Fatih Bulvarı Burcu Sokak No:28 (Merkez postane altı)
Sultanbeyli/İstanbul

E-posta Adresimiz
bilgi@sultanbeylibulvarveteriner.com

# #